VipNet

...jsme tu pro Vás od roku 1996 - programování, webdesign, www stránky, servis a prodej PC

Chcete mít svoje e-maily v bezpečí své kanceláře a zároveň přístupné odkudkoliv? Potom je tato nabídka vlastního emailového serveru určena právě Vám.

Popis serveru:

Pro provoz serveru je přihlíženo s požadavky na co nejnižší spotřebu (dle konfigurace cca od 55W a to včetně běžících disků), veškerý použitý software je Open-source, tudíž neni zatížen žádnými stávajícími ani budoucími licenčními poplatky. Jádro OS tvoří nejnovější 64bit kernel jen s optimalizovanými balíčky.

Pro samotnou správu a nastavení e-mailových účtů a aliasů se používá zcela jiná vrstva komunikce než pro OS, přes webové rozhraní. Toto řešení zaručuje mnohem výší bezpečnost a dostupnost než použití tzv. systémové pošty, uživatelské hesla ke schránkám jsou generována s důrazem na vysokou bezpečnost plně automaticky a je i možnost je ručně změnit (což se nedoporučuje :-)).

Přístup ke schránkám je možný přes webové rozhraní, nebo po protokolech POP3 a IMAP, přičemž protokol IMAP je mnohem více doporučován (data jsou dostupná stále i z více míst najednou, atd...). K přístupu docházi jak na nešifrované vrstvě (porty 110 a 146 = doporučeno pouze pro vnitřní síť LAN), tak i po šifrované vrstvě vlastním CRT, popřípadě možnost nasazeni i CA (porty 995 a 993). Pro odchozí směr je k dispozici taktéž nešifrovaný port 25 a šifrovaný port 465, přičemž je nutnost plné SMTP-authentifikace, jinak je e-mail blokován pro odchod na jinou než lokální (místní) doménu.

Při průchodu e-mailů serverem je nasazen vysoce sladěný set nejmodernějších programů a technologií (amavis, spamasasin, Clam av, DDC, pyzor, razor, awl, F2B, atd...), tyto vyhodnotí upravitelnou hodnotu "SPAM scóre" a podle ní se řídí další osud dané zprávy, což velmi přijemně a hlavně učinně přispívá k likvidace SPAMu. Díky faktu, že vše se definuje a odehrává v prostředí jedné DB je celková rychlost průchodu mejlů velmi vysoká, což v kombinaci s PUSH doručováním (IMAP) velmi zrychlí možnosti komunikace.

Možnosti zálohování:

Krom faktu, že systém běží na RAID1 poli, se celý server může pravidelně např. po 4hod zálohovat na další disk (a zálohy se uchovávají po dobu 1měsíce) - 180 záloh s možností navýšení dle potřeby. Toto "on site" zálohování probíhá formou plně rozdílových záloh a je tak nenáročné na kapacitu. Např: 2x 500GB – RAID1 + 1x 2TB pro rozdílové zálohování.

Celý HW i SW provoz serveru je plně logován a monitorován, je tudíž možno i na přání dodat konkrétní detailní informace o cestě daného e-mailu, taktéž se pravidelně generuje report o dění průchodnosti všech e-mailů, SPAMU, ale i HW a SW.

Možnosti síťového úložiště:

Další možností serveru je nastavení části, nebo dalšího samostatného disku jako sdílené složky ("share") s možností uzamčení daného "share" na danou IP (či více IP) = ostatní vidí jen "share", ale při pokusu o vstup je po nich požadováno jméno a heslo.

Kapacita a zálohování jsou naprosto shodné s mejly, což zaručuje dynamické využití dle aktuální potřeby, bez nutnosti řešit na kolik co nastvit a jak disky dělit...

Požadavky na připojení k internetu:

Celý systém není nijak náročný na rychlost připojení k internetu. Naše zkušenosti ukazují, že lze fungovat i na poměrně nekvalitních linkách (Download: 5Mbps, Upload: 1Mbps). Naše doporučení je alespoň Download: 8Mbps, Upload: 3Mbps.

Jedinou podmínkou k provozu je veřejná IP adresa, tuto je třeba objednat u Vašeho poskytovatele připojení k internetu.

Cenové podmínky:

Cena základního mailserveru s disky 2x 500GB v RAID1 poli je 15.000 Kč bez DPH. Toto neobsahuje rozdílové zálohování. Pro další možnosti nás kontaktujte.